Logo

Droga do Mistrzostwa 2019

Droga do Mistrzostwa 2019

Aby zakwalifikować się do 2019 Cube Squash Championships (CSC) każdy z graczy musi uczestniczyć w serii turniejów Cube Squash Series 2019 (CSS).

Cube Squash Series to seria 8 turniejów kategorii B+, rozgrywanych pod patronatem Polskiego Związku Squasha. Ostateczna klasyfikacja rankingu Drogi do Mistrzostwa (DdM) uwzględni najlepsze 7 wyników każdego zawodnika z udziału we wszystkich ośmiu turniejach.

Po ostatnim rozegranym turnieju CSS ośmiu zawodników, którzy uzyskali najwięcej punktów w rankingu DdM automatycznie zostanie zakwalifikowanych do Turnieju Finałowego CSC.

Metoda określająca miejsce w rankingu w DdM jest odzwierciedleniem rankingu PZSQ po każdym rozegranym turnieju z serii. 

W sytuacji gdy dwóch lub więcej graczy remisuje w rankingu DdM w naliczaniu punktów będą brane pod uwagę następujące kryteria: 
1) największa ilość rozegranych turniejów;
2) najwyższa ilość punktów zdobyta w jednym z turniejów;
3) najlepsza pozycja uzyskana w jednym z turniejów;
4) ranking PFS po ostatnim rozegranym turnieju.

Jeśli jeden z pierwszych ośmiu graczy w finałowym rankingu Drogi do Mistrzostwa nie może wziąć udziału w turnieju, to miejsce zostanie przyznane kolejnemu, czyli dziewiątemu (lub kolejnemu) zawodnikowi z rankingu.

FORMUŁA ROZGRYWEK TURNIEJOWYCH

Zawodnicy zostaną podzieleni na 2 grupy po 4 graczy w każdej. Utworzenie grup będzie uzależnione od finałowego rankingu DdM.

Gracze z miejscami 1, 3, 5  oraz 7 będą przydzieleni do grupy A, gracze z miejscem 2, 4, 6 oraz 8 do grupy B.

Każdy z graczy zagra z każdym zawodnikiem w swojej grupie.

Końcowe tabele dla każdej z grup będą utworzone według następujących zasad:
1) największa liczba zwycięstw;
2) bezpośrednie porównanie wyników dwóch zawodników jeśli nastąpił remis.
Jeśli trzech graczy remisuje:
1) najwyższy odsetek wygranych setów;
2) najwyższy odsetek uzyskanych punktów;
3) aktualny ranking Polskiego Związku Squasha.

Zwycięzca z grupy A zagra przeciwko zawodnikowi, który uzyskał 2-gie miejsce z grupy B i vice versa. Następnie zwycięzcy zagrają o pierwsze miejsce a przegrani o trzecie.

Zawodnik, który uzyskał 3-cie miejsce w grupie A zagra przeciwko zawodnikowi, który uzyskał 4-te miejsce w grupie B i vice versa. Następnie zwycięzcy zagrają o piąte miejsce, a przegrani o siódme.

Wszystkie mecze będą rozgrywane w ''best of 3'', z wyjątkiem półfinału, od 3 miejsce i finału, który będzie ''best of 5''.

Turniej damski zostanie rozegrany systemem 'każda z każdą'.

NAGRODY

Open:
Lista nagród dla zwycięzców za poszczególne turnieje z serii Cube Squash Series 2019 będzie publikowana na portalu społecznościowym facebook, pod adresem: https://www.facebook.com/CubeSquashFitness/

Damski:

Lista nagród dla zwycięzców za poszczególne turnieje z serii Cube Squash Series 2019 będzie publikowana na portalu społecznościowym facebook, pod adresem: https://www.facebook.com/CubeSquashFitness/